Klíč k úspěchu ve vyhledávání AI? Interaktivní obsah

Klíč k úspěchu ve vyhledávání AI? Interaktivní obsah
Zjistěte, proč má interaktivní obsah v generativním vyhledávání AI větší úspěch než obsah statický, a jak jej smysluplně začlenit na vaše webové stránky.

Generativní umělá inteligence dnes mění způsob, jakým lidé vyhledávají a konzumují informace. Místo procházení tradičních výsledků vyhledávání dostávají uživatelé od AI okamžité odpovědi pocházející většinou z více webových stránek a zdrojů. Poznejte, jak do těchto odpovědí dostat svou značku prostřednictvím interaktivního obsahu, který zaujme návštěvníky a poskytne robotům AI potřebné údaje pro rozšíření přítomnosti značky ve vyhledávání a tím pádem i ke zvýšení zapojení zákazníků a návštěvnosti webu.

Co je interaktivní obsah?

Brandový interaktivní obsah je vytvořený tak, aby uživatelům poskytoval více než jen pouhou jednoduchou odpověď, podněcoval je k dalšímu hlubšímu zkoumání problému a umožňoval jim více různých pohledů na řešení jejich potřeb.

Je dokázáno, že takový obsah zlepšuje viditelnost ve vyhledávání a zvyšuje návštěvnost webových stránek. Podívejte se na nejúčinnější formáty, které vám pomohou k úspěchu ve vyhledávání řízeném umělou inteligencí.

Otázkový kvíz

Výborným příkladem interaktivního obsahu je kvíz, který má na svém webu jedna deratizační firma zabývající se likvidací zvířecích škůdců v bytech a domech. Návštěvník se díky zodpovězení několika jednoduchých otázek přesně dozví, jaké zvíře se nastěhovalo do jeho obydlí, a podle toho pak může zvolit potřebnou službu.

Online nástroje

Interaktivní pomocníci, jako jsou kalkulátory nákladů na financování domácnosti, stavbu domu nebo pojištění přidají webu hodnotu a udrží zákazníka v kontaktu.

Může se jednat i o různé strukturované průvodce nabízející jasné a použitelné informace.

Obsah ke stažení

Hodnotné brandové manuály, příručky a PDF soubory poskytují podrobné doplňující informace v podobě, jakou lze snadno sdílet.

Nejvíce se osvědčil formát seznamu s trendovými titulky vycházejícími z vyhledávání, který zaujme uživatele i nástroje AI.

Chcete-li být vidět ve výsledcích vyhledávání řízených umělou inteligencí, nabízejte potenciálním zákazníkům tlačítka, na která mohou kliknout a získat více potřebných informací od důvěryhodného zdroje. Nejlépe od osoby, která má s danou záležitostí přímou zkušenost.

Lepšího hodnocení v přehledech AI dosahují příspěvky s interními odkazy na různé stáhnutelné studie, výzkumy nebo podcasty související s tématem.

Statický vs. interaktivní obsah

Tradiční tvorba (textového) obsahu má podobu copywritingu produkujícího reklamní, firemní či blogové texty. V digitální době a éře umělé inteligence ovšem uživatelé očekávají, že se do přijímaného obsahu budou moci nějak zapojit.

Zatímco statický obsah je pro všechny návštěvníky stejný, interaktivní obsah se může každému přizpůsobit podle jeho předchozích akcí na webu. Což vytváří další příležitosti k posílení důvěryhodného vztahu.

Příkladem může být chatbot, který shromažďuje nejčastější otázky uživatelů. Díky němu víte, jaké problémy zákazníky nejvíce trápí, a co konkrétně nevědí. Na základě získaných dat pak vytvoříte obrázkové infografiky, vysvětlující videa nebo webináře, které jim na jejich naléhavé dotazy odpoví.

Začleněním vlastního interaktivního obsahu do odpovědí chatbotů mohou zákaznické služby poskytovat tazatelům hodnotné informace v reálném čase. Díky tomu se zvyšuje šance, že z chatujícího zájemce se stane zákazník, protože ho těší vaše péče.

Proč brandový interaktivní obsah

Interaktivní nástroje zabudované do online obsahu pomáhají generativní umělé inteligenci a velkým jazykovým modelům (LLM) lépe pochopit kontext a poskytovat efektivnější odpovědi. Průzkumy výsledků SERP naznačují, že AI upřednostňuje odkazy garantující přímou zkušenost a rozpoznává definice pojmů i návody ”jak na to”. Což jsou formáty, které jako interaktivní obsah fungují úplně nejlépe.

Zapojením interaktivního obsahu do vaší strategie a jeho tvorbou pod vlastní značkou podpoříte zájem uživatelů i nárůst konverzí, protože zároveň vytváříte kontextově související výzvy k akci. Získáte tak více:

  • E-mailových registrací,
  • Odeslaných formulářů,
  • Telefonních hovorů.

Takový typ obsahu je hodnověrným zdrojem pomáhajícím uživatelům v jejich profesním i osobním životě. Díky němu posílíte autoritu značky u svého cílového publika.

Úspěch interaktivního obsahu můžete měřit sledováním relevantní návštěvnosti ve vašem zájmovém sektoru. Zvýšená přítomnost značky ve vyhledávání s přehledy umělé inteligence naznačuje, že váš obsah si vede dobře také v generativních výsledcích AI.

Interaktivní obsah, jako je třeba originální brandová kalkulačka, vám pomůže také při využívání funkcí AI Overviews, které však v Evropě zřejmě kvůli legislativě související s AI zatím nemohou fungovat.

Jak začlenit interaktivní prvky do obsahové strategie

Při tvorbě interaktivního obsahu se ze všeho nejdřív zamyslete nad tím, jak jej budou vaši návštěvníci používat. Zeptejte se: Odpovídá tento průvodce nebo nástroj záměru jejich vyhledávacích dotazů?

Řekněte ”co” a ”jak”

U obsahu optimalizovaného pro generativní umělou inteligenci se soustřeďte na konverzační odpovědi. Představte si, jak by dotaz formulovalo hlasové vyhledávání a zajistěte, aby ve vašem obsahu byly jasné a správně strukturované odpovědi.

Vyzdvihněte přímou zkušenost

Jedna z analýz mnoha částí různého obsahu jasně dokládá, že LLM dávají přednost obsahu založenému na přímých zkušenostech. Musí také vysoce souviset s kontextem a být přizpůsobený cílovému publiku.

Zvyšte svou viditelnost ve vyhledávání AI interaktivním obsahem

Mějte na paměti, že pro zdokonalování obsahových strategií pro generativní umělou inteligenci je zásadní neustálé testování.

Mít na webu kvalitní výkonný obsah je jeden z nejlepších způsobů, jak se přizpůsobit novým změnám ve vyhledávacím prostředí.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Martin Kulhánek

Foto zdroj: pixabay.com

 

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Upgates
FastCentrik
Shoptet
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
ecomail
Mailchimp